Mora/Milaca vs Ely - Ely Ice Arena 6:00 PM CST
Hopkins vs Apple Valley/Burnsville - Burnsville Ice Center 7:00 PM CST
Tartan vs Cambridge-Isanti - Isanti Ice Arena 7:00 PM CST
Hermantown vs Cretin-Derham Hall - Highland Arena 7:00 PM CST
Park of Cottage Grove vs Eagan - Eagan Civic Arena 7:00 PM CST
Owatonna vs Farmington - Schmitz-Maki Ice Arena 7:00 PM CST
East Grand Forks vs Mahtomedi - St. Croix Rec Center 7:00 PM CST
Duluth Denfeld vs Minneapolis - Parade Ice Garden 7:00 PM CST
Albert Lea vs Mound Westonka - David M. Thaler Sports Center 7:00 PM CST
Warroad vs Orono - Morrison Arena 7:00 PM CST
East Ridge vs Rosemount - Rosemount Ice Arena 7:00 PM CST
Prairie Centre vs Windom - Windom Arena 7:00 PM CST
Hibbing/Chisholm vs Faribault - Faribault Ice Arena 7:00 PM CST
Red Lake Falls vs Crookston - Crookston Sports Center 7:00 PM CST
Osseo vs Dodge County - Dodge County Ice Arena 7:00 PM CST
Notre Dame vs Gentry Academy - TCO Sports Garden 7:00 PM CST
Proctor vs Breck - Breck School Anderson Ice Arena 7:15 PM CST
New Prague vs Minnesota River - LeSueur Community Center 7:15 PM CST
Fairmont vs Winona - Bud King Ice Arena 7:15 PM CST
Sauk Rapids-Rice vs Thief River Falls - Ralph Engelstad Arena 7:30 PM CST
Games Friday December 1
Moderators: Mitch Hawker, east hockey, karl(east)
Games Friday December 1
Last edited by elliott70 on Mon Nov 27, 2023 8:50 am, edited 1 time in total.
Re: Games December 1
Games of the Day
Hopkins vs Apple Valley/Burnsville - Burnsville Ice Center 7:00 PM CST
Hermantown vs Cretin-Derham Hall - Highland Arena 7:00 PM CST
East Grand Forks vs Mahtomedi - St. Croix Rec Center 7:00 PM CST
Duluth Denfeld vs Minneapolis - Parade Ice Garden 7:00 PM CST
Warroad vs Orono - Morrison Arena 7:00 PM CST
Hibbing/Chisholm vs Faribault - Faribault Ice Arena 7:00 PM CST
Proctor vs Breck - Breck School Anderson Ice Arena 7:15 PM CST
Hopkins vs Apple Valley/Burnsville - Burnsville Ice Center 7:00 PM CST
Hermantown vs Cretin-Derham Hall - Highland Arena 7:00 PM CST
East Grand Forks vs Mahtomedi - St. Croix Rec Center 7:00 PM CST
Duluth Denfeld vs Minneapolis - Parade Ice Garden 7:00 PM CST
Warroad vs Orono - Morrison Arena 7:00 PM CST
Hibbing/Chisholm vs Faribault - Faribault Ice Arena 7:00 PM CST
Proctor vs Breck - Breck School Anderson Ice Arena 7:15 PM CST
Re: Games Friday December 1
Any updates?
-
- Posts: 2726
- Joined: Wed Dec 27, 2006 8:26 am
- Location: State of Hockey
Re: Games Friday December 1
EGF - 5 - 2 - Maht
ENG
Shots 30 - 19 in favor of Eastside.
ENG
Shots 30 - 19 in favor of Eastside.
What is a Green Wave anyway?
Re: Games Friday December 1
BHS Class A Scores
Friday (12/1/23)
Section 1A
Albert Lea 5 Mound Westonka 2
Faribault 1 #13 Hibbing/Chisholm 5
Dodge County 5 Osseo 4 OT
Winona 15 Fairmont 0
Section 2A
#15 Minneapolis 4 Duluth Denfeld 7
Mound Westonka 2 Albert Lea 5
#7 Orono 3 #4 Warroad 6
Breck 7 #17 Proctor 3
Section 3A
Windom 1 Prairie Centre 3
Minnesota River 3 New Prague 6
Fairmont 0 Winona 15
Section 4A
#5 Mahtomedi 2 #1 East Grand Forks 5
Section 5A
Sauk Rapids-Rice 1 #8 Thief River Falls 4
Mora/Milaca 4 Ely 1
Section 6A
Prairie Centre 3 Windom 1
Section 7A
Ely 1 Mora/Milaca 4
#2 Hermantown 2 Cretin-Derham Hall 1
#13 Hibbing/Chisholm 5 Faribault 1
#17 Proctor 3 Breck 7
Section 8A
#4 Warroad 6 #7 Orono 3
#8 Thief River Falls 4 Sauk Rapids-Rice 1
#1 East Grand Forks @ #5 Mahtomedi
Crookston 7 Red Lake Falls 5
Friday (12/1/23)
Section 1A
Albert Lea 5 Mound Westonka 2
Faribault 1 #13 Hibbing/Chisholm 5
Dodge County 5 Osseo 4 OT
Winona 15 Fairmont 0
Section 2A
#15 Minneapolis 4 Duluth Denfeld 7
Mound Westonka 2 Albert Lea 5
#7 Orono 3 #4 Warroad 6
Breck 7 #17 Proctor 3
Section 3A
Windom 1 Prairie Centre 3
Minnesota River 3 New Prague 6
Fairmont 0 Winona 15
Section 4A
#5 Mahtomedi 2 #1 East Grand Forks 5
Section 5A
Sauk Rapids-Rice 1 #8 Thief River Falls 4
Mora/Milaca 4 Ely 1
Section 6A
Prairie Centre 3 Windom 1
Section 7A
Ely 1 Mora/Milaca 4
#2 Hermantown 2 Cretin-Derham Hall 1
#13 Hibbing/Chisholm 5 Faribault 1
#17 Proctor 3 Breck 7
Section 8A
#4 Warroad 6 #7 Orono 3
#8 Thief River Falls 4 Sauk Rapids-Rice 1
#1 East Grand Forks @ #5 Mahtomedi
Crookston 7 Red Lake Falls 5